AKTIVNÍ PAMÁTKOVÁ PÉČE, VÝTVARNÁ TVORBA, OKRAJOVÁ KULTURA I POSUN ZPĚT

Alegorická sousoší na atice divadla v Karlových Varech prošla restaurováním

Karlovarské městské divadlo od architektů Fellnera a Helmera je výjimečná stavba. Pseudorokoková budova z roku 1886 zaujímá hieratické postavení mezi okolní lázeňskou zástavbou. Má své dějiny a svůj jednoznačný kulturní důvod. Proto jsem coby místní patriot velice rád po vysoutěžení přistoupil k restaurování sousoší, umístěných na střešní atice čela objektu. Soubory představují alegorie divadla a básnického umění. Měl jsem možnost restaurovat i další části, ale to již nebylo možné reálně zvládnout, vzhledem k mé vytíženosti.
 
Asi nejzřetelnější pohledem zdola kdesi od řeky je, že povrchy soch byly celkově čištěny, retušovány a došlo k vyzlacení všech kovových atributů (hudební nástroje atd.). Spektrum prací ale bylo samozřejmě širší. Na plášti divadelní budovy není kousek, kde by se nic nedělo. Všechny části jsou bohatě zdobeny, přesto právě sousoší na atice jsou onou pověstnou třešničkou na tomto lázeňském dortíku.
Průčelí divadla po demontáži lešení
Průčelí divadla po demontáži lešení
Sousoší vlevo - alegorie divadla
Sousoší vlevo - alegorie divadla
Sousoší vpravo - alegorie básnického umění
Sousoší vpravo - alegorie básnického umění
Karlovarské divadlo z jeleního skoku - jako na dlani
Karlovarské divadlo z jeleního skoku - jako na dlani
Divadlo z protějšího břehu na Staré Louce
Divadlo z protějšího břehu na Staré Louce
Pohledem přes řeku
Pohledem přes řeku
13/7/2019
13.07.2019 02:20:01
michaldurdis
18/2/2020 / 9-17:00 / Karlovy Vary, Krajská knihovna, sál - konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji / již tradiční prezentaci činnosti spolků, obcí a dalších institucí nejen v oblasti památkové péče pořádá Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska / vstup volný / http://dokumentacepamatek.cz/konference-pece-o-pamatky-a-krajinu-v-karlovarskem-kraji-2020/
     
20/3/2020 / 21:00 / Karlovy Vary, Club Imperial - jazzový večer v sestavě Dan Suchý, Jan Horych, Ondřej Horych, Michal Durdis / vstup do klubu volný / https://www.spa-hotel-imperial.cz/gastronomie-list/club-imperial/

26/3/2020 / 18:00 / Schönsee, Německo - slavnostní udílení cen v rámci akce Brückenbauer / Stavitel mostů doprovodí hudba tria Trialog Jazz (Pepa Traksl, Kuba Smutný, Michal Durdis) 
. . .

Pro plánovaný hudební projekt hledám muzikanta nebo muzikanty s elektronikou (baskytara, klávesy, nebo třeba i zpěv, DJ...). Chci hledat nový sound v žánrové oblasti acid jazz, swing-hop, electro, lounge, ambient..., základ by vycházel z decetního groove.

K dispozici mám akustické a elektronické bicí, prostor ke zkoušení, velké auto, mnohaleté zkušenosti a chuť na experiment.

Neváhejte mě kontaktovat!

® 2009 Michal Durdis
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one