AKTIVNÍ PAMÁTKOVÁ PÉČE, VÝTVARNÁ TVORBA, OKRAJOVÁ KULTURA I POSUN ZPĚT

Do Sadova se vrátil nalezený kříž

Při rozšiřování silnice stavbou ostrůvku byl u příjezdu do Sadova ve směru od dalovického nádraží nalezen rozbitý kamenný podstavec a malý fragment litinového kříže. Nález se ale na pár let zasekl v jedné kamenické dílně. Až jsem se jej loni po dohodě s obcí ujal já a ještě do Vánoc byl kompletně restaurovaný kříž navrácen zpět, nedaleko od původního místa. 
Kámen byl celkově čištěn, zpevněn, byly přilepeny oddělené kusy a chybějící části modelace doplněny. Následovaly povrchové úpravy a instalace na předem připravený základ. Nově doplněný litinový kříž s vyzlaceným Ježíšem byl pro svůj stav kdysi určen k zániku kdesi na východě Čech a nikde již nechyběl. Orezlý a rozlámaný tak čekal na svou druhou šanci u mě v depozitáři a ta nyní přišla.
Tato drobná památka je dalším příkladem mého recyklování a nyní žije svůj nový život. Je příjemné vnímat pozitivní ohlasy z obce i od návštěvníků nového výletního okruhu z Vysoké do Sadova, na jehož trase lze kříž vidět.
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
7/2/2020
08.06.2020 11:00:30
michaldurdis
18/2/2020 / 9-17:00 / Karlovy Vary, Krajská knihovna, sál - konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji / již tradiční prezentaci činnosti spolků, obcí a dalších institucí nejen v oblasti památkové péče pořádá Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska / vstup volný / http://dokumentacepamatek.cz/konference-pece-o-pamatky-a-krajinu-v-karlovarskem-kraji-2020/
     
20/3/2020 / 21:00 / Karlovy Vary, Club Imperial - jazzový večer v sestavě Dan Suchý, Jan Horych, Ondřej Horych, Michal Durdis / vstup do klubu volný / https://www.spa-hotel-imperial.cz/gastronomie-list/club-imperial/

26/3/2020 / 18:00 / Schönsee, Německo - slavnostní udílení cen v rámci akce Brückenbauer / Stavitel mostů doprovodí hudba tria Trialog Jazz (Pepa Traksl, Kuba Smutný, Michal Durdis) 
. . .

Pro plánovaný hudební projekt hledám muzikanta nebo muzikanty s elektronikou (baskytara, klávesy, nebo třeba i zpěv, DJ...). Chci hledat nový sound v žánrové oblasti acid jazz, swing-hop, electro, lounge, ambient..., základ by vycházel z decetního groove.

K dispozici mám akustické a elektronické bicí, prostor ke zkoušení, velké auto, mnohaleté zkušenosti a chuť na experiment.

Neváhejte mě kontaktovat!

® 2009 Michal Durdis
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one