AKTIVNÍ PAMÁTKOVÁ PÉČE, VÝTVARNÁ TVORBA, OKRAJOVÁ KULTURA I POSUN ZPĚT

Do Sadova se vrátil nalezený kříž

Při rozšiřování silnice stavbou ostrůvku byl u příjezdu do Sadova ve směru od dalovického nádraží nalezen rozbitý kamenný podstavec a malý fragment litinového kříže. Nález se ale na pár let zasekl v jedné kamenické dílně. Až jsem se jej loni po dohodě s obcí ujal já a ještě do Vánoc byl kompletně restaurovaný kříž navrácen zpět, nedaleko od původního místa. 
Kámen byl celkově čištěn, zpevněn, byly přilepeny oddělené kusy a chybějící části modelace doplněny. Následovaly povrchové úpravy a instalace na předem připravený základ. Nově doplněný litinový kříž s vyzlaceným Ježíšem byl pro svůj stav kdysi určen k zániku kdesi na východě Čech a nikde již nechyběl. Orezlý a rozlámaný tak čekal na svou druhou šanci u mě v depozitáři a ta nyní přišla.
Tato drobná památka je dalším příkladem mého recyklování a nyní žije svůj nový život. Je příjemné vnímat pozitivní ohlasy z obce i od návštěvníků nového výletního okruhu z Vysoké do Sadova, na jehož trase lze kříž vidět.
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
7/2/2020
08.06.2020 11:00:30
michaldurdis
21/04/2022 / 10-18:00 / Spolkový den, Dalovice - starý zámek, botanická zahrada - úvodní veřejná akce v rámci představení vznikajícího unikátního projektu krajského spolkového domu / program ke stažení v aktualitách / vstup volný
Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska - http://dokumentacepamatek.cz
® 2009-2022 Michal Durdis
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one